Friday, March 9, 2018

List XXIII Parresii i 43 Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Swiatlo-Zycie

Z Carlsbergu wyjechalem razem z Mackiem animatorem/był u nas na tygodniowym wolontariacie/. Z Frankfurtu dolecielismy do Krakowa gdzie oczekiwala na nas siostra Anna. O 20 wieczorna Eucharystia na Miasteczku studenckim z moim przewodniczeniem i homilia. Potem na nocleg i w czwartek pociagiem do Domu Oazowego w Czestochowie.
Na rozpoczecie XXIII Parresii dotarlo 34 osoby z Białorusi, Czech, Ukrainy, Niemiec i Polski. Bardzo cenny był udzial 2 par Domowego Kosciola odpowiedzialnych za zagranicę oraz 2 osób z Diakonii Misyjnej. Podejmowalismy temat „Młodzi w Kościele„ przez katecheze ks.Piotra Glowki. Przez swiadectwa, modlitwy odkrywalismy drogi docierania do młodzieży. Konieczny jest „Dar języków aby pozyskac młodzież dla Jezusa"! Byla modlitwą wstawiennicza za  nasze kraje i ewangelizacja po domach.
Wieczorem w piątek 23.02.18 spotkaniem modlitewnym i Apelem wlczyliśmy się w 43 KO.
Sobota i niedziela upłynęły na dalszym poglebianiu tematu"Mlodzi w Kościele” w duzej już wspolnocie ok.800 osób. Podjety był temat "Mlodzi w przedsionku kosciola", "Bierzmowanie", "Katechezy", "Pedagogia Nowego Czlowieka".
W poniedziałek odbyło się Krajowe kolegium Moderatorow.

No comments: