Thursday, February 10, 2011

Polska solidarność z Białorusią! :-))

Modlitwa o przemianę życia społecznego na Białorusi
Nasi przyjaciele z Białorusi zbierają się w tych dniach na wspólnych modlitwach o wylanie darów Ducha Świętego na całą Białoruś. Podobne spotkanie modlitewne miało miejsce także i wczoraj, 17 grudnia. Powód? Odbywają się w tym kraju wybory prezydenckie.
Kiedyś to my, Polacy, gromadziliśmy się w świątyniach, a także na placach i ulicach naszych miast, aby modlić się o zmiany w kraju rządzonym przez komunistów. Gdy przyjeżdżał do Polski Jan Paweł II, gromadziliśmy się na wspólnej modlitwie i prosiliśmy Pana, aby zesłał nam Ducha Świętego. Papież z Polski wołał o to w naszym imieniu podczas pamiętnej pielgrzymki do ojczyzny, w czerwcu 1979 r. na placu Zwycięstwa w Warszawie. Efekt? Zbrodniczy system, oparty na kłamstwie i zniewoleniu, upadł, a Polska jest dzisiaj wolnym krajem.
Dzisiaj w potrzebie znajdują się nasi bracia i siostry zza wschodniej granicy, zamieszkujący Białoruś. Wszyscy wiemy, jak wygląda sprawowanie władzy w tym kraju; media co chwilę przynoszą informacje o przypadkach łamania praw człowieka i niszczenia jego godności. Nasi przyjaciele z Białorusi zbierają się w tych dniach na wspólnych modlitwach o wylanie darów Ducha Świętego na całą Białoruś. Podobne spotkanie modlitewne miało miejsce także i wczoraj, 17 grudnia. Powód? Od piątku odbywają się w tym kraju wybory prezydenckie. Według obserwatorów można być pewnym, że zostaną one sfałszowane. Jak powiedziała portalowi Oaza.pl mająca białoruskie pochodzenie siostra Julia Frołowa, intencją modlitwy będzie wyzwolenie Białorusi od zła, a także przemiana serc ludzi, przebudzenie wiary i przemiana życia w różnym wymiarze. Siostra ta, znana z posługi w Międzynarodowej Diakonii Ewangelizacji “Drogocenna Perła” dodaje: Ja będę się modlić o światło Ducha Świętego, o moc, odwagę, jedność dla wszystkich. Mieszkańcy, którym los ojczyzny jest nieobojętny, spotykają się regularnie w każdą niedzielę na Mszy świętej w intencji Białorusi, odprawianej w mińskim kościele śś. Szymona i Heleny.
Przyłączmy się wszyscy do tej modlitwy. Przypuśćmy modlitewny szturm do nieba, wzywając wstawiennictwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także sług Bożych: ks. Franciszka Blachnickiego, kard. Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Zjednoczmy się w wołaniu o zmiany na Białorusi, wołając za ks. Ireneuszem Kopaczem, który tak napisał na Facebooku: Niech zstąpi Duch Twój, i odnowi oblicze ziemi, tej białoruskiej ziemi!


Piotr Niedzielski


Dod. Piotr Niedzielski dnia 18-12-2010 o godz. 12:09 www.oaza.pl

No comments:

ONZ III w Rzymie!

Alleluja! Jezus zyje! Wspanialy czas w Rzymie! Wiele spotkan z Fokolari, z Andrea z Odnowy charyzmatycznej, z polskimi rodinami, z Papiezem...