Wednesday, May 16, 2018

List z IV Fatimy 9-14.05.2018

Oazową Pielgrzymkę do Fatimy z częścią uczestników zaczęliśmy już we wtorek 8.05.18 EUCHARYSTIĄ za uczestników w Marianum w Carlsbergu. Rano o 6.15 wyjechaliśmy z Carlsbergu na Lotnisko Hahn. Samochody zaparkowaliśmy przy hotelu Fortuna. Lot Do Lizbony przebiegł spokojnie.
Pan zebrał na Oazową Pielgrzymkę 21 osób  /Mannheim.Norymberga.Düsseldorf.Kirchheimbolanden.Koblenz.Carlsberg i jedna osoba z Polski/ z różnych miejsc i dał nam doświadczenie jedności w Duchu Świętym.
Na lotnisku czekał Carlos z autobusem, który zawiózł nas do Fatimy do Domu Wspólnoty Cristo Betania. Pierwsze 4 dni celebrowaliśmy Eucharystię w kaplicy domowej. Każdy dzień miał swój temat: 1.Boża Miłość. 2.Grzech. 3.Zbawienie w Jezusie. 4.Przyjęcie Jezusa. W tych 4 dniach oglądaliśmy film JEZUS wg. św. Łukasza. 5  Dzień Celebrowaliśmy Eucharystię ze wszystkimi Pielgrzymami na Placu pod przewodnictwem Kardynała z Biskupami i księżmi i ogromnym tłumem wiernych, który wypełniał Plac. W czasie oazy wieczorami o 21.30 przy kaplicy Objawień razem z Pielgrzymami modliliśmy się Różaniec w  różnych językach i szliśmy z procesją Światła. W piątek wieczorem  modliliśmy się razem ze Wspólnotą Cristo Betania Pieśniami, Spontaniczną Modlitwą z rozważaniem Słowa Bożego /Hbr 5.5-10/.W piątek też przeszliśmy węgierska Drogę Krzyżową z naszymi rozważaniami. Bóg dal Dar radosnych pieśni i tańców oazowych i jedności we Wspólnocie. W pierwszym dniu był cud rozdzielenia pokoju. Godzina Świadectwa i dziękczynienia objawiła dary Boże osobiste i wspólnotowe .Matka Boża przez swoje wstawiennictwo podarowała nam strumienie łask. Pojawiło się pragnienie Fatimy V w dniach 10-15.10.2018. Jesteśmy wdzięczni Bogu z Niepokalaną za niezwykły czas w Fatimie. Alleluja i do Przodu. Z modlitwą, ks. Ireneusz

No comments: